XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 PAŹDZIERNIKA 2019 R.

1. Dziś  zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierających młodzież zdolną pochodzącą z ubogich rodzin.
  2. We wtorek w liturgii Kościoła będziemy wspominali święta Teresę od Jezusa, dziewicę , doktora Kościoła; w środę  świętą Jadwigę Śląską, zakonnicę; w czwartek świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, męczennika a w piątek świętego Łukasza, Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia.
  3. Przyszła niedziela to niedziela misyjna. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby misji.
  4. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe będzie o godzinie 9.30.
  5. W przyszła niedzielę w parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób modlących się za kapłanów. Program tego dnia jest podany w gablocie.
  6. Pod chórem są wyłożone wypominki. Naszych zmarłych będziemy w sposób szczególny ogarniać modlitwą różańcową od 24 października              do 8 listopada. W zakrystii można polecać swych zmarłych do Mszy zbiorowych, które będą sprawowane pierwszego i drugiego listopada.
  7. Po raz kolejny Dzieła Misyjne  naszej Diecezji organizują zbiórkę makulatury na budowę studni w Afryce.  Gdyby  ktoś chciał w ten sposób wesprzeć mieszkańców krajów misyjnych makulaturę można przywozić  i zostawiać w garażach. Zbiórka będzie trwała do grudnia.
  8. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła paniom : Henryce Kobylarz i Kindze Wiącek z synami Krystianem i Kacprem. Dziękuję za kwiaty do kościoła  do których  dołożyła się pani Krystyna Wójcik.  O posprzątanie  kościoła w sobotę proszę panie z Deszkowic II.
  9. Pod chórem jest nowy numer tygodnika „Niedziela” a w zakrystii są kalendarze Rolnicze książkowe i kalendarze Katolickiego Radia Zamość.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Aleksandra Kuśmierczak z Niedzielisk Kolonii, dzisiaj o godzinie 14.00 będzie pogrzeb Zofii Szczepaniak z Bodaczowa, (wcześniej będzie różaniec), a jutro o godzinie 12.30 będzie pogrzeb Wiesława Markowicz z Bodaczowa ( wcześniej będzie różaniec). Pomódlmy się w intencji tych zmarłych.