XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

1. W środę w liturgii Kościoła będziemy obchodzić święto ku czci świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
  2. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich  Świętych. Dzień poświęcony tym, którzy już osiągnęli chwałę nieba. Msze święte w naszej  parafii będą o  godzinie 8.00 ,  10.00 ( Msza zbiorowa)               i o godzinie 17.00 . Po  Mszy o godzinie 10.00 nie będzie procesji ale w kościele odmówimy modlitwę różańcową za zmarłych polecanych do Mszy zbiorowej.
  3. Przyszła niedziela to także pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych będzie przed Msza świętą o godzinie 10.00 .
  4. 2 listopada będziemy wspominać Wszystkich Wiernych Zmarłych.   Będziemy   wspominać   tych,   którzy   nas   poprzedzili w wędrówce do domu Ojca i  potrzebują jeszcze naszego  modlitewnego wsparcia, by osiągnąć wieczne szczęście. Msze św. będą o godz. 8.00 , 10.00                             ( Msza zbiorowa)  i  17.00 . Po  Mszy o godzinie 10.00 będzie modlitwa różańcowa za zmarłych poleconych do Mszy zbiorowej.
  5. Intencje do Mszy zbiorowych, które będą 1 i 2 listopada o godzinie 10.00  przyjmujemy w zakrystii.
  6. Przez najbliższe dwa tygodnie ( z wyjątkiem 1 i 2 listopada oraz pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca ) po Mszy o godzinie 17.00 będzie  modlitwa różańcowa za zmarłych poleconych w wypominkach.
  7.  Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19, Penitencjaria Apostolska wydała dekret stanowiący, iż odpusty zupełne który można było uzyskać za zmarłych  w dniach 1-8 listopada teraz można uzyskiwać przez cały listopad.  Te dni, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być również od siebie oddzielone.
  8. Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze na okres pandemii, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych.
  9. „Bóg zapłać” pani Renacie Toczek z Bodaczowa za chryzantemy ofiarowane do naszej świątyni.
  10. „Bóg zapłać” za ofiary na żyrandole: bezimienną z Bodaczowa – 500,0 zł.; bezimienną z Osiedla Klemensów – 300,0 zł; bezimienną z Bodaczowa – 200,0 zł. bezimienną – 200,0 zł.;  pani Stanisławie Lipskiej z Deszkowic Drugich – 100,0 zł.
  11. Puszka na Caritas z 4 października wyniosła 345,34 zł.   Puszka na Fundusz Stypendialny z 11 października 626,0 zł. ; taca na misje z 18 października 1222,36 zł. Za ofiary składam „Bóg zapłać”
  12. W tym tygodniu nikt nie przyszedł posprzątać kościoła. O posprzątanie świątyni w sobotę proszę panie z Bodaczowa.
  13. Pod chórem jest wyłożony nowy numer tygodnika „Niedziela”  a  w zakrystii można nabyć kalendarze Katolickiego Radia Zamość , kalendarze Rolnicze książkowe , świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (po 6,0 zł.) oraz kolorowe różańce misyjne dosłane przez Ojca Pawła kombonianina.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Tadeusza Mazurek z Deszkowic Drugich. Pomódlmy się w jego intencji…