II NIEDZIELA ADWENTU – 08 GRUDNIA 201 R.

1. Dzisiaj jest zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
  2. W środę Mszą świętą o godzinie 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii Jerycho Różańcowe – dwudziestoczterogodzinne trwanie na modlitwie  przed Najświętszym Sakramentem. Porządek przedstawia się następująco:
    • 18.00 – Msza święta po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu. O adorację proszę :
    • 18.30 – 19.30 Deszkowice Drugie Rudki i Lipiny
    • 19.30 – 20.30 Deszkowice Drugie Stara Wieś , Pod Lasem i „Przy szosie”
    • 20.30 – 21.30 Deszkowice Drugie Majdanek i Podstawie.
    • 21.00 Apel Jasnogórski
    • 22.00 – Msza święta w intencji kapłanów, zakonników i sióstr zakonnych z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
    • Od godziny 23.00 – 7.00 adoracja osobista. ( w czasie nocnej adoracji będą otwarte drzwi kościoła tylko przy kaplicy chrzcielnej)
    • 7.00 – Msza święta w intencji rodzin i wspólnot parafii.
    •  O adorację proszę:
    • 8.00 – 9.00    Michalów Wieś
    • 9.00 – 10.00  Michalów Osiedla,
    • 10.00 – 11.00 Bodaczów Podborek i Niedzieliska Kolonia
    • 11.00 – 12.00 Bodaczów  „Przy Wsi”
    • 12.00 – 13.00 Bodaczów „ Piasek”
    • 13.00 – 14.30 Bodaczów przy szosie od Wielączy do krzyżówki
    • 14.30 – 15.00 Droga Krzyżowa;
    • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
    • 15.30 – 16.30 Bodaczów przy szosie od krzyżówki w stronę Szczebrzeszyna
    • 16.30 – 17.30 Bodaczów ZOR .
    • 17.30 – 18.00 Osiedle Klemensów.
    • 18.00  –  Msza na zakończenie Jerycha Różańcowego.
    • Bardzo proszę koła Żywego Różańca o wsparcie swą modlitwą mieszkańców poszczególnych miejscowości. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść w wyznaczonych godzinach, niech przyjdzie w innej porze. Ważne, aby choć kilka minut znaleźć na modlitwę i adorację  Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  3. W piątek w liturgii Kościoła będziemy wspominać świętą Łucję, dziewicę, męczennicę a w sobotę świętego Jana od Krzyża, prezbitera, doktora Kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 8.00 harcerze ze Szkoły Podstawowej im. świętego Jana Pawła II w Michalowie będą rozprowadzać ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na działalność drużyny harcerskiej. Natomiast po Mszach o godzinie 10.00 i 12.00 ozdoby świąteczne będą rozprowadzać harcerze ze Szkoły Podstawowej in. Marii Konopnickiej w Bodaczowie. Dochód będzie przeznaczony na pomoc dla dzieci dotkniętych niepełnosprawnością.
  5. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła paniom: Karolinie Żuk, Ewie Żuk, Paulinie Żuk, Marzenie     Lipskiej, Zofii Głowala i Sylwii Piaseckiej.      Dziękuję za ofiarę na choinki w wysokości 120,0 zł. do której dołożyła się pani Barbara Żuk.  O posprzątanie kościoła w sobotę proszę kolejne panie z Deszkowic Drugich .
  6. „Bóg zapłać” pani Zofii Banach z Podborka za ofiarę na kościół w wysokości 100,0 zł. i  za ofiarę bezimienną z na żyrandol w wysokości 100,0 zł.
  7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach od  16 – 18   grudnia. Poprowadzi   je ks. Tomasz Zieliński  misjonarz ze Zgromadzenia Misji Afrykańskich.  Msze święte będą o godzinie 9.00. 15.30 z nauką dla dzieci i 17.00. Wtorek będzie dniem sakramentu pokuty. Spowiedź będzie na pół godziny przed każdą Mszą świętą. Taca z wtorku przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności.
  8. W zakrystii można zgłaszać chorych, których będziemy odwiedzali w środę  – 18 grudnia.
  9. Bardzo proszę o zgłaszanie swoich kandydatów do nowej Rady Parafialnej. Puszki , do których można zgłaszać swoje propozycje są wystawione przy wyjściach z kościoła.
  10. Pod chórem jest nowy numer tygodnika „Niedziela”. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.