V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –17 MARCA 2024 R.

• Jutro rozpoczynamy w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Marek Kędzia z  parafii w  Sitańcu . Msze święte będą o godzinie 9.00, 11.00 z nauką dla dzieci i młodzieży  i 17.00.  Wtorek będzie dniem sakramentu pokuty. Spowiedź będzie się rozpoczynała  na pół godziny przed każdą Mszą świętą. Bardzo proszę zechciejmy  skorzystać z tego sakramentu Bożego Miłosierdzia . Taca z wtorku będzie przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty.
  • We wtorek będziemy obchodzić uroczystość ku czci św. Józefa , Oblubieńca NMP. O godzinie 17.00 będzie Msza święta zbiorowa przez Jego wstawiennictwo. Intencje do tej Mszy można podawać w zakrystii.
  • W najbliższy piątek podczas Mszy świętej , po podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej będzie  zbierana taca z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Przyszła niedziela to  Niedziela Męki Pańskiej – czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie  na każdej Mszy św. Procesja z palmami będzie przed Mszą świętą o godzinie 10.00. Rozpoczniemy ją przy wejściu do kaplicy św. Floriana.
  • W zakrystii można zgłaszać chorych, których będziemy odwiedzać w Wielką Środę.
  • „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła paniom : Alinie Tomaszewskiej, Dorocie Duda, Jagodzie Wawryk, Agnieszce Duda, Marcelinie Popek.   Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu  w wysokości 320,0 zł.  do której  dołożyły się panie: Halina Witoszka, Ewelina Tomaszewska, Kazimiera Tomaszewska, Wiesława Duda i Teodora Popek.  O posprzątanie kościoła w sobotę proszę  panie z Bodaczowa.
  • Puszka na Katolickie Radio Zamość z ubiegłej niedzieli wyniosła 623,0 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • „Bóg zapłać” za ofiarę bezimienną z Niedzielisk Kolonii na kościół – 100,0 zł. oraz za wszelkie ofiary:  imienne i bezimienne złożone na kwiaty do Bożego Grobu.
  • „Bóg zapłać” paniom i panom z Bodaczowa i Michalowa za uporządkowanie klombów przy kościele i plebani oraz terenu wokół naszej świątyni. Te prace zostały wykonane dwa tygodnie temu.
  • W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić dopiero 8 kwietnia a nie jak co roku 25 marca. Ale zachęcam, aby  25 marca podjąć Dzieło  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli modlitwę za dzieci nienarodzone, zagrożone zabiciem w łonie matki. Warto zaangażować się w ratowanie dzieci nienarodzonych, zwłaszcza, że tak silne są naciski, środowisk lewicowych , aby wprowadzić do naszego prawa państwowego zgodę na zabijanie nienarodzonych poprzez aborcję. Deklaracje podjęcia działa są wyłożone pod chórem. Bardzo proszę, aby po ich wypełnieniu złożyć je na tacę lub przynieść do zakrystii.
  • Pod chórem jest nowy numer tygodnika „Niedziela” a dla dzieci młodszych i starszych miesięczniki „Mały Promyczek” i „Promyczek Dobra” . Zachęcam do lektury tej katolickiej prasy.
  • Pod chórem są wyłożone palmy wielkanocne  oraz stroiki świąteczne. Rozprowadza je nasz oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.      W zakrystii można nabyć baranki Caritas, z których dochód jest przeznaczony dla ludzi najbardziej potrzebujących pomocy.  Za tydzień będzie można nabyć owies na stół wielkanocny.