V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19 MAJA 2019 R.

1.  W poniedziałek po Mszy o godzinie 17.00 będzie spotkanie dla dzieci które będą obchodzić rocznicę I Komunii świętej a we wtorek po Mszy będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  2. W piątek  w liturgii Kościoła będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych
  3. W piątek od godziny 16.00 będzie spowiedź dla dzieci klas IV, przeżywających rocznicę swojej Komunii i dla młodzieży która  przystąpi do sakramentu bierzmowania.
  4. W sobotę po Mszy o godzinie 18.00 będzie spotkanie Rycerstwa świętego Michał Archanioła.
  5. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej Diecezji.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 12.00 będziemy gościć zespół            „Czerwone Korale” . Po Mszy świętej wystąpi on z  koncertem pieśni maryjnych. Po występie będzie można wesprzeć budowę Kompleksu Opiekuńczo – Terapeutycznego „Rodzinny Dom” w Zamościu składając ofiarę do puszki.
  7. W przyszła niedzielę będziemy obchodzili Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach, wypraszając im Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej a zmarłym szczęście nieba.
  8. Dzieci i młodzież , którzy chcą poznać bliżej Ruch Światło – Życie mogą  wziąć udział w oazach wakacyjnych . Wszelkie informacje na temat rekolekcji oazowych można uzyskać w zakrystii.
  9. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła oraz za wykoszenie trawy rodzicom dzieci komunijnych. „Bóg zapłać” za dar na kościół w wysokości 1100,0 zł. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę rodziców dzieci klas IV.
  10. Taca z ubiegłej niedzieli na nasze Seminarium Duchowne wyniosła 1580,56 zł.   Puszka na Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia” –    755,11 zł.  Za ofiary składam „Bóg zapłać”.
  11. Bardzo dziękuję za wszelkie nasadzenia i prace wykonane na naszych klombach kwiatowych przy kościele.
  12. 18 czerwca organizujemy jednodniową pielgrzymkę do  sanktuariów Podkarpacia . W programie : Dębowiec ( sanktuarium Matki Bożej z La Salette) – Dukla ( Sanktuarium św. Jana z Dukli i Pustelnia ) , Miejsce Piastowe ( miejsce działalności bł. Bronisław Markiewicz) – Strachocina   ( miejsce urodzenia i objawień św. Andrzeja Boboli) – Stara Wieś .   Koszt 70 zł.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  13. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków  przez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne. Zachęcam do zaangażowania się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce oraz na stronie www.darna100.pl.
  14. Pod chórem jest nowy numer tygodnika „Niedziela”
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Leszka Łaszkiewicza  z Bodaczowa. Dzisiaj zmarł Zbigniew Duda z Bodaczowa, Pomódlmy się w ich intencji.