V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02 MAJA 2021 R.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Dla różańcowych podaję intencję modlitw:  Aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej  i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami. Dziś zmiana Tajemnic różańcowych.
  2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość  ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00.
  3. We wtorek w liturgii Kościoła będziemy wspominać świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków ; w czwartek będziemy przeżywać święto ku czci świętych Apostołów  Filipa i Jakuba, a w sobotę uroczystość ku czci świętego Stanisława, biskupa, męczennika, głównego patrona Polski.
  4. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Msze święte będą o godzinie 7.00 i 17.00. O godzinie 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 17.00. Spowiedź będzie przed poranną Mszą święta i w czasie adoracji.
  5. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 będziemy modlić się w intencji naszych strażaków z racji wypadającego w tym tygodniu ich patronalnego święta.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 12.00 będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.
  8.  Nabożeństwa majowe w naszej parafii są codziennie ( z małymi wyjątkami) po Mszy świętej o godzinie 17.00.
  9. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła mieszkańcom Osiedla Klemensów:   Joannie Budek z mężem Marianem, Jadwidze Bełkot z mężem Leszkiem, Beacie Stefańskiej z mężem Krzysztofem. Dziękuję za ofiarę na kościół do której dołożyła  się pani Czesława Kuszpyt. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę kolejne panie z Osiedla Klemensów.
  10. „Bóg zapłać” za prace wykonane na klombach przy plebani i przy wjeździe na parking przykościelny.
  11. „Bóg zapłać” za ofiary na kościół :  bezimienną z Osiedla Klemensów – 200,0 zł. i bezimienną – 100,0 zł.
  12. Za dwa tygodnie 16 maja o godzinie 10.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii świętej. Do I Komunii św. przystąpi 35 dzieci. Bardzo proszę , aby ze względu na czas, który obecnie przeżywamy i związane z nim ograniczenia  na tę Mszę świętą przyszli tylko najbliżsi dzieci. Pozostałych proszę o wybranie innej godziny.
  13.  Ponieważ coraz więcej osób dla własnej wygody wjeżdżało  na cmentarz samochodami , wjazdy na cmentarz zostały zamknięte. Jeżeli ktoś  z powodów zdrowotnych lub wieku , nie mógłby dojść na grób swoich bliskich prosimy dzwonić na numer parafialny i wtedy otworzymy wjazd  lub przekażemy klucz.
  14. Pod chórem jest nowy numer tygodnika „Niedziela”.  Zachęcamy do lektury tej katolickiej prasy.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Milenę Rataj  z Bodaczowa.  Pomódlmy się w jej intencji…