XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 LIPCA 2024

• W poniedziałek w liturgii kościoła będziemy wspominać świętą Marię Magdalenę ; we wtorek świętą Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy; w środę  świętą Kingę , dziewicę; w czwartek świętego Jakuba, Apostoła;   w piątek świętych Joachima i Annę , rodziców NMP.
    • W przyszłą niedzielę z racji przypadającego w czwartek   wspomnienia świętego Krzysztofa po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo i poświęcenie kierowców i pojazdów. Ofiary składane podczas poświecenia do puszek są  przeznaczone  na MIVA Polska, która zaopatruje polskich misjonarzy w środki transportu.
    • W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00 będzie adoracja i spotkanie dla Rycerstwa św. Michała Archanioła.
    • Można się już zapisywać na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Bliższe informacje podane są na stronie naszej Diecezji w Liście dyrektora Pieszej Pielgrzymki.
    • Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła paniom : Dorocie Wiatrowskiej, Krystynie Skwaryło, Paulinie Tyszko , Agacie Tyszko- Dorn, Grażynie Kłus.  „ Bóg zapłać” za ofiarę na kościół w wysokości 370,0 zł. do której dołożyły się panie:  Barbara Skwaryło – Bednarz, Helena Pasieka, Krystyna Dziadosz, Zofia Banach, Jolanta Tyszko i pan Witold Kaszyca.  O posprzątanie kościoła w sobotę proszę panie z Bodaczowa.
    • Taca na nasze Seminarium duchowne zbierana w ubiegłą niedzielę wyniosła 2469,20 zł. Puszka zbierana na poczęstunek dla pielgrzymów podążających na Jasną Górę do naszej Matki i Królowej 1215,0 zł. .   Za ofiary składam „Bóg zapłać”.
    • „Bóg zapłać” za ofiary na kościół : bezimienną – 200,0 zł.; bezimienną – 50, 0 zł. ; bezimienną – 100,0 zł. bezimienną z Bodaczowa – 100,0 zł.
    • Pod chórem jest nowy numer tygodnika „Niedziela”. Dla dzieci miesięczniki : „Promyczek  Dobra”  i „Mały Promyczek”. Jest także dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości”.
    • W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty : Stanisława Magdziak z Bodaczowa ; Krystynę Żuk z Bodaczowa Osiedla; Zbigniewa Banach z Bodaczowa. W Szczebrzeszynie był pogrzeb Zofii Brzezińskiej mieszkanki Michalowa. Zmarł także proboszcz parafii św. Katarzyny w Szczebrzeszynie ks. Mirosław Prokop. Msza żałobna będzie sprawowana dzisiaj o godzinie 16.00 w kościele  św. Katarzyny w Szczebrzeszynie; Msza pogrzebowa jutro o godzinie 11.00 w kościele  w Grabowcu. Pomódlmy się w intencji tych zmarłych.