XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 LIPCA 2022 R.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Dla różańcowych podaję intencje modlitw: Za osoby starsze, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.  Dzisiaj zmiana Tajemnic  różańcowych.
  2.  Dzisiaj jest zbiórka ofiar do puszek na przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów podążających na Jasną Górę do naszej Matki i Królowej.
  3. W środę  o godzinie 6.00 z parkingu przy kościele wyrusza pielgrzymka autokarowa do Kodnia – Pratulina, – Świętej Wody – Sokółki. Bardzo proszę o  wpłatę zaliczki w wysokości 100,0 zł. lub potwierdzenie chęci wyjazdu. Autokar przed przyjazdem na parking zatrzyma się na przystanku w Klemensowie i w Bodaczowie przy radarze.

4.  W środę w liturgii Kościoła będziemy wspominać błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę. Na ten dzień przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. W piątek będziemy wspominać świętego Jana z Dukli, prezbitera.

5.  Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.

6.  „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła paniom : Grażynie Huk,  Wiesławie Kuźma, Krystynie Skwaryło i Monice Wróbel. Dziękuję za kwiaty do kościoła do ,których dołożyły się panie: Henryka Siemko,  Zofia Banach i Krystyna Dziadosz. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę panie z Bodaczowa.

7. Bóg zapłać” za ofiarę bezimienną na kościół – 100,0 zł.Trwają zapisy na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

8. Pod chórem jest nowy numer tygodnika „Niedziela” .

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Parafia Katedralna w Zamościu zapraszają do wzięcia udziału w Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim.

W sobotę 16 lipca o godzinie 5:00 rano zbiórka przy dzwonnicy Katedry i wyjazd autobusem do Krasnobrodu; tam rozpocznie się piesze przejście do Sanktuarium w Tomasowie Lubelskim; o 12:00 – suma odpustowa, a po niej zbiórka przy autokarze i wyjazd do Zamościa.

Zachęcamy wszystkich do udziału w pielgrzymce, a szczególnie rodziny. Od początku trasy pielgrzymom będzie towarzyszył autobus, który będzie wiózł bagaże.

Koszt: 25 zł (od osoby) obejmuje wynajęcie autobusu.

Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii Parafii Katedralnej (od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 – 10.00 oraz 16.00 – 17.30) lub zakrystii Katedry (po każdej Mszy św.) do dnia 10 lipca.