V  NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 KWIETNIA 2024 R.

• W poniedziałek   w liturgii Kościoła będziemy wspominać świętą  Katarzynę Sieneńską , dziewicę , doktora Kościoła, patronkę Europy; w czwartek świętego Atanazego, biskupa, doktora Kościoła; w sobotę   św. Floriana, męczennika, patrona strażaków .
  • We wtorek będzie obchodził imieniny Biskup naszej Diecezji Marian Rojek. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach wypraszając dla Niego Boże błogosławieństwo, opiekę  Matki Najświętszej i potrzebne łaski  na dalszą pasterską posługę.
  • W środę  wkraczamy w miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie będą po Mszy świętej o godzinie 17.00,  w niedzielę po Mszy o godzinie 12.00.   W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo będzie przed Mszą św.
  • W środę po Mszy o godzinie 17.00 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  • W piątek  będziemy obchodzić uroczystość  ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą świętą oraz w czasie adoracji od godziny 16.00 do 17.00.
  • Sobota jest pierwszą sobotą maja. O godzinie 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 18.00.
  • Przyszłą niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 przez wstawiennictwo świętego Floriana  będziemy modlić się w intencji naszych strażaków z racji wypadającego w tym tygodniu ich patronalnego święta. Mszy świętej odpustowej będzie przewodniczył ksiądz dr. hab.  Krzysztof Grzesiak  dyrektor  Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie.  Po Mszy będzie procesja wokół świątyni.
  • „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła paniom : Henryce Tyszko, Barbarze Traczykiewicz, Monice Ciurysek, Zofii Zgnilec oraz panom : Tomaszowi Obszyńskiemu i Mateuszowi Puchacz. Dziękuję za ofiarę na kościół w wysokości  260,0 zł. do której dołożyły się panie : Daria Traczykiewicz, Alina Traczykiewicz, Krystyna Puchacz i Maria Tyszko. O posprzątanie kościoła w sobotę proszę panie z Bodaczowa .
  • „Bóg zapłać” za ofiarę  na kościół w wysokości 400,0 zł. z Michalowa.
  • „Bóg zapłać”  paniom z Bodaczowa za prace wykonane w ubiegłym tygodniu naszych klombach przy kościele  i plebanii.
  •  Już po raz dwudziesty ósmy, w tym roku słyszymy zawołanie na Pola Lednickie, by ponownie wybrać na nich Chrystusa. Tym razem to zawołanie szczególne, bowiem słyszymy „Wracaj do domu!”. Kto z nas nie usłyszał tego, choć raz w swoim życiu, wypowiadanego z troską przez rodziców? Dziś, niczym w obrazie z przypowieści o Miłosiernym Ojcu, wypatrujemy Was z okien Domu, który od lat jednoczy. A ten Dom, to Lednica! W tym roku, tak jak w każdym domu, chcemy zaprosić Was do wspólnego stołu, by porozmawiać o Waszych relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach. By wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to co dobre. A przede wszystkim by być RAZEM! Dom to nie budynek, to LUDZIE. Dlatego wyczekujemy Was na Polach Lednickich 1 czerwca 2024. o. Tomasz Nowak OP                                                                                                                   Gdyby ktoś z młodzieży chciał się udać na Pola Lednickie będzie zorganizowany wyjazd  z Zamościa. 1 czerwca  wyjazd o godzinie 4:00; o godz.  11:00 przyjazd na Pola Lednickie *pobyt na wydarzeniu* po 24:00 wyjazd z Lednicy ok. 7:00 przyjazd do Zamościa.  INFORMACJE I ZAPISY (do 10 maja).
  •  Dla osób modlących się za kapłanów w Apostolacie Margaretka organizowany jest wyjazd  na Ogólnopolskie Nocne Czuwanie w dniu 23-24 maja oraz na XVIII Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 8 czerwca. Gdyby ktoś był zainteresowany bliższe informacje są podane na plakatach w gablocie. Można je także uzyskać w zakrystii.
  • Pod chórem jest nowy numer tygodnika „Niedziela” dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości” oraz dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” . Zachęcam do lektury tej katolickiej prasy.